بیش از 10 سال ما به شرکت ها کمک می کنیم تا به اهداف مالی و تجاری خود برسند. اونوم یک آژانس سئو محور مبتنی بر ارزش گذاری است.

اطلاعات تماس
سئو

راهکارهای مؤثر سئو (SEO) در تجارت الکترونیک

راهکارهای مؤثر سئو (SEO) در تجارت الکترونیک

صاحبان تجارت و فروشگاه‌های اینترنتی از اهمیت قرار گرفتن در رتبه بالاتر از رقیبان خوددر فهرست نتایج موتورهای جستجو اطلاع دارند.

فروشگاه‌های اینترنتی (در مجموع هر سایت مرتبط با تجارت الکترونیک) به منظور جلب مشتریان مرتبط با بازهفعالیت خود باید محتویات کارآمد و پراستفاده به همراه توضیحات و مشخصات عادلانه از محصولات و خدمات ارائهشده در فروشگاه خود داشته باشند. یک راهکار سئو تجارت الکترونیک موفق و تأثیرگذار می‌تواند به صاحبانتجارت کمک کند تا محصولات و خدمات خود را به برد عظیمی از کاربران و مشتریان احتمالی معرفی کنند. درادامه چند راهکار سئو در تجارت الکترونیک به منظور معرفی و شناخته‌تر شدن فروشگاه اینترنتی صاحبانتجارت معرفی می‌شود.

فروشگاه سنتی خود را با ما اینترنتی کنید ، بهترین طراحی سایت در شیراز با مشاوره رایگان همین الان کلیک کنید

استفاده از ساختار iframe به منظور نمایش محتویات تکراری:

اگر فروشگاه اینترنتی مورد نظر به گونه‌ای است که بعضی از محتویات باید به صورت تکراری در همه یا بیشترصفحات به نمایش درآیند یا مشخصات و توضیحات بیشتر محصولات شباهت زیادی به یکدیگر  داشته و منحصربه فرد نیستند، بهترین روش استفاده از ساختار iframe به منظور نمایش این محتوای تکراری است. فقط کافی استمحتوای تکراری موردنظر را در یک صفحه از فروشگاه پیاده‌سازی کرده، سپس این محتوا را با استفاده از ساختارiframe با قاب نامرئی در صفحات موردنظر به نمایش درآورد. کاربران فروشگاه از محلاصلی این محتوا آگاهنمی‌شوند و موتورهای جستجوگر نیز به خاطر محتوای تکراری فروشگاه را جریمه نمی‌کنند.

توضیحات محصولات و خدمات به همراه لینک‌های مناسب:

یکی از مؤثرترین روش‌های افزایش سطح آگاهی از فروشگاه، ایجاد لینک است. در فروشگاه‌ها و سایت‌های تجارتالکترونیک، ایجاد لینک داخلی (لینک‌هایی که صفحات مختلف فروشگاه را به یکدیگر متصل می‌کنند) بسیار مؤثر است.در این روش هر محصول با استفاده از مجموعه‌ای از کلمات کلیدی به محصولات دیگر متصل می‌شود.

ایجاد و ذخیره فیلدهای مربوط به سئو در پایگاه داده محصولات:

همان‌طور که هر محصول دارای فیلدهای منحصر به فردی مانند نام، شناسه انبار و دیگر موارد مشابه هستند، بهتر استیک فیلدهای کلمات کلیدی منحصر به فرد برای محصولات نیز وجود داشته باشد تا از این کلمات کلیدی در متاتگ‌ها(Meta Tags)،  تگ‌های عنوان (Meta Titles) و حتی در صورت امکان در بدنه صفحات استفاده شود. همچنینهنگام ایجاد محصولات بهتر است فیلد “پر جستجو” (commonly search) نیز قرار بگیرد. کاربران و مشتریان معمولاً بر اساس نام محصولات و نام برند محصولات، جستجو می‌کنند.

استفاده از متاتگ‌های کلمات کلیدی منحصر به فرد:

کسب اطمینان از وجود داشتن متاتگ‌های منحصر به فرد، شامل کلمات کلیدی و توضیحات در صفحه هر یک ازمحصولات برای سئو بسیار پراهمیت است. محتویات متا به صورت مستقیم بر رتبه فروشگاه در موتورهای جستجو تأثیر نمی‌گذاردبلکه تگ‌های منحصر به فرد باعث می‌شود تا از جریمه محتویات تکراری جلوگیری شود. همچنین جلوگیری از قراردادن کلمات کلیدی نامرتبط در متاتگ‌ها نیز در سئو مهم است.

فروشت کم شده؟ سایتت بازدید نداره؟ دوسداری بازدید سایتت رو بالا ببری؟ میدونی اگر بازدید سایتت بالا بره فروشتم بیشتره؟ کلیک کن واست انجامش میدیم!

عدم استفاده از کلماتی مانند “مشاهده” و “بیشتر”:

در صفحاتی مانند دسته‌بندی محصولات که فهرستی از محصولات و خدمات موجود در فروشگاه وجود دارد، بهتر استاز کلماتی مانند “مشاهده” و “بیشتر” به منظور لینک مراجعه به توضیحات محصولات استفاده نشود. چنین کلماتی برایcrawlerهای موتورهای جستجوگر معنی خاصی نمی‌دهند که باعث می‌شود صفحات فروشگاه به خوبی در موتورهایجستجوگر فهرست نشوند.

مشخص کردن صفحات اصلی:

درک این موضوع که تمام صفحات موجود در فروشگاه به یک اندازه بهینه‌سازی نیاز ندارد بسیار مهم است. صاحبانفروشگاه باید اطمینان کسب کنند که صفحات اصلی (مانند صفحات دسته‌بندی‌ها و فهرست محصولات) از اهمیت بیشتریبرخوردار شوند و بیشتر نتایج جستجو در موتورهای جستجوگر به این صفحات ختم شوند.این کار با استفاده از لینک‌های

javascript، لینک‌های ارسال فرم، تگ‌های دنبال نکردن (no-follow) و فایل‌های robots.txt امکان‌پذیر است.به منظور بازگشت سرمایه در فروشگاه‌های اینترنتی، افزایش بازدیدکنندگان و مشتریان احتمالی از اهمیت خاصی برخورداراست. به منظور تحقق این امر، نیاز باشد تا از کلمات کلیدی فراوان در فروشگاه اینترنتی استفاده  شود. فروشگاه‌های اینترنتیو تجارت‌های الکترونیک نیاز دارند تا نیازهای تجارت خود را به دقت مشخص کرده و نقشه‌های آینده فروشگاه خود را براساس این نیازها طراحی کنند. هدف مشخص شدن این نیازها پاسخ به این سؤالات است:

– مشتریان احتمالی تجارت من چه کسانی هستند؟

– مشتریان احتمالی تجارت من چه محصولات و خدماتی را نیاز دارند؟

– مشتریان احتمالی تجارت من از چه قشر جمعیتی هستند؟

– رقیبان تجارت من چه کسانی هستند؟

– رقیبان تجارت من چه خدمات و محصولاتی را ارائه می‌دهند؟

– رقیبان تجارت من چگونه با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند؟

بدون هیچ شکی، راهکارهای کارآمد سئو یک امر حیاتی در موفقیت تجارت‌های الکترونیک شده است.
برای یک فروشگاه اینترنتی نه تنها هدایت کاربران به فروشگاه اهمیت دارد، بلکه تغییر کاربران به مشتریان پر اهمیت‌تر است.

اپلیکیشن واسه موبایل میخوای؟ پس چرا معطلی! کلیک کن

وبلاگ utabpars را مشاهده کنید

منبع:nopfarsi

نویسنده

utabpars

نظر دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *